Edukacinė savaitė Pakruojo gaisrinėje

2018-06-07

Mokslo metams bėgant į pabaigą praėjusią savaitę žmogaus saugos ir kūno kultūros pamokos Rozalimo pagrindinės mokiniams vyko netradiciškai. Mokiniai ir mokytojai pakeitė pamokos formatą. Juk mokymosi tikslas – padaryti jį įdomų bei reikšmingą.

Kūno kultūros pamokos visą savaitę vyko prie seniūnijos lauko treniruoklių aikštelėje. Vaikai išmoko taisyklingai atlikti pratimus, bei žadėjo vasarą sportuoti savarankiškai.

Žmogaus saugos pamokos vyko Pakruojo Priešgaisrinėje gelbėjimo stotyje. Užsiėmimų pradžioje buvo vedama teorinė paskaita apie pavojus vasaros metu: „Kaip saugiai elgtis prie vandens“, „Saugus elgesys užkūrus laužą“ ir kt.. Sužinojo kokia funkcijas atlieka ugniagesiai – gelbėtojai.

Antrasis užsiėmimų etapas buvo praktinis. Gaisrininkai mokiniams labai nuoširdžiai ir išsamiai papasakojo apie savo darbą, aprodė patalpas, gaisrinę techniką. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti žirkles, pabandė perkirpti metalinį vamzdį. Pasimatavo gaisrininko aprangą, išbandė kvėpavimo aparatus. Drąsiausieji galėjo išbandyti jėgas, laikant gaisrininko žarną pajungus vandenį. Didelį įspūdį vaikams paliko ugniagesių – gelbėtojų pademonstruotas lipimas į trečią aukštą kopėčiomis, žmonių evakavimas iš antro aukšto virvėmis. Vėliau patys galėjo pabandyti lipimą į antrą aukštą su gaisrininku priežiūra.

9-10 klasių mokiniai netik apžiūrėjo inventorių, bet ir pamatė kaip greitai gaisrininkai pasiruošia iškvietimui į gaisrą. Jų apsilankymo metu buvo gautas pavojaus signalas.

Mokiniai suprato, kad ugniagesio darbas labai sunkus, atsakingas, nes turi būti pasirengę įvairiems nenumatytiems atvejams. Dėkojame Pakruojo ugniagesiams už išsamią informaciją ir praktinius užsiėmimus. Vaikai parsivežė daug naudingų žinių bei puikias emocijas.

Mokytoja Vaida Kanišauskienė