Įsimintina išvyka

2018-06-01

Birželio 1 dieną grupė 3-9 klasių mokinių su mokytojomis J. Skorupskiene ir R. Šaltmeriene vyko į ekskursiją į Vilnių. Mūsų tikslas – susipažinti su Nacionalinio operos ir baleto teatro užkulisiais. Nuvykę pirmiausia apžiūrėjome pastato išorę. Tai didžiulis statinys, kuriame telpa dvi žiūrovų salės (992 ir 250 vietų), operos ir baleto studijos, choras ir orkestras. Teatras įkurtas 1920 m., jo simbolis rūtų šakelė, kurią galima pastebėti net ir netikėčiausiose šio pastato vietose. Mus pasitikusi gidė papasakojo, kad šis didžiulis pastatas neseniai restauruotas, todėl galima įgyvendinti net techniškai sudėtingiausius režisierių sumanymus, nes užkulisiuose nereikalinga įrangą galima nuleisti į 8 metrų gylį arba pakelti į 24 metrų aukštį. Teatras spektaklius rodo 10 mėn. per metus, dirba režisieriai ir artistai iš viso pasaulio. Vedžiodama klaidžiais teatro labirintais, gidė pasakojo ir aprodė, kur repetuoja baleto artistai, nusileidome į orkestro duobę, galėjome tapti dirigentais. Smagiausia, kad parodė rekvizitų kambarius: ten begalė daiktų, drabužių, kurių reikia spektakliams: špagų, šautuvų, manekenų, gėlių, net skeletas ir aukojamas avinėlis su ,,kraujo“ klanu. Kai kurie daiktai ar piešiniai iki 10 m dydžio – kad žiūrovai, sėdintys salės gale, gerai juos matytų. O prieš išsiskiriant gidė surengė fotosesiją – visi norintys galėjo tapti balerinomis, karaliais, karalienėmis, juokdariais, muškietininkais. Smagu, kai yra galimybė iš arčiau susipažinti ne tik su išorine meno puse, bet ir pažvelgti į užkulisius.