Projektas Lietuvių liaudies jaunimo dainos, šokiai ir žaidimai

2018-03-14

Kovo 14 dieną 9-10 klasių mokiniai pristatė projektą ,,Lietuvių liaudies jaunimo dainos, šokiai ir žaidimai“. Renginys buvo skirtas Lietuvos šimtmečio paminėjimui. Projekto metu mokiniai papasakojo, kad anksčiau, kaip ir dabar, jaunuoliams rūpėjo susirasti patikimą antrąją pusę, mėgdavo linksmintis, vertino tikrą meilę, atsidavimą, rūpestingumą, bet dainose to tiesiogiai neparodydavo, naudodavo simbolius. Mokiniai dainavo ,,Saula nusilaide“, ,,Gale lauko“, ,,Ankstų rytą keldamas“ ir kitas dainas, skudučiavo, grojo kanklėmis, šoko ,,Ubladę“, ,,Blezdingėlę“, ,,Gransverą“ ir kitus šokius, žaidė įvairius žaidimus, įtraukdami ir žiūrovus iš salės. Tai tradicinis projektas, kurį ruošia muzikos mokytoja J. Skorupskienė ir lietuvių kalbos mokytoja R. Šaltmerienė su 9 -10 klasių mokiniais. Jo metu mokiniai daugiau sužino apie mūsų protėvių kultūrą, papročius. Tikimės, kad ir toks supažindinimas su lietuvių tautosaka paskatins visus domėtis savo krašto kultūra.