Knygos šentė – „Augu su knyga”.

Knygos šentė – „Augu su knyga”

2022-03-25

Pradinių klasių mokinukai kovo 25 d. susirinko į mokyklos aktų salę švęsti tradicinės knygos šentės – „Augu su knyga”. Šventę pradėjo pirmokai. Jie pašoko šokelį „Kac kac kačiukai”. Po šokio scenoje pasirodė ragana, kuri negalėjo rasti savo katinėlių, bet apsidžiaugė radusi tiek daug vaikų ir pakvietė visus padainuoti. Pasirodo, ragana dar mėgsta ir skaityti. Ji pakvietė vaikus parungtyniauti, katra klasė žino daugiau pasakų apie raganą. Kiekviena klasė į šventę atėjo pasiruošusi pristatyti po pasirinktą knygelę. Pirmokai žaismingai, su įvairiais garsais pristatė lietuvių liaudies pasaką „Pupa“. Beje, perskaitę šią pasakėlę jie ir patys nutarė auginti pupas. Gal ir jiems pavyks pupos stiebu užlipti į dangų?

Antrokai vaizdžiai pademonstravo knygą „Kelionė po Lietuvą“. Trečiokai visus sudomino serija knygų apie „Raganą Lilę“. O ketvirtokai pristatė mūsų kraštiečio J. Švėgždos knygelę „Kalvės pasakos“. Ačiū mokiniams ir mokytojoms už tokį išradingumą! Po to klasės rungėsi viktorinoje „Knygose didelė išmintis”. Vėliau visi žaidė „Detektyvus”, kur mokiniai turėjo išsiaiškinti, apie kokį personažą kalba raganaitė, dar vaikai makaronais pamaitino pasakų veikėjus – raudonkepuraitę ir pinokį, pasidžiaugė apsilankiusia fėja, pažaidė žaidimą apie pasakų veikėjus. Galiausiai ragana pasidžiaugė šauniai praleistu laiku, apdovanojo visus saldžiais prizais. Ji palinkėjo vaikams augat su knyga iš jos semtis išminties ir gerumo.