Įdomios edukacijos

2021-12-09

Gruodžio 9 d. vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo Kultūros paso rengiamose edukacijose.

6-7 klasių mokiniai domėjosi MIESTO TATUIRUOTĖMIS. Jie sužinojo, kas yra gatvės menas ir kada jis atsirado, ką pasakoja piešiniai ant miesto fasadų sienų. Pasirodo, miesto tatuiruotės – tai ne tik profesionalių menininkų kūriniai, bet ir meno ,,nelegalų” paliktos žymės, provokuojančios ir kviečiančios diskusijai. Jos pasakoja ir apie miesto istoriją, moko patirti miestą kaip meninį potyrį. Tai tarsi galerija po atviru dangumi, kurioje galima susipažinti ir su ekscentriškomis miesto asmenybėmis, istorija, laikmečio aktualijomis ir socialinėmis problemomis. Mokiniai virtualiai susipažino su įdomiausiais pasaulio ir Šiaulių miesto gatvės meno pavyzdžiais, tyrinėjo jų reikšmes ir bandė sukurti eskizą savo gatvės meno kūriniui.

Vyresnieji, 8-10 klasių mokiniai, dalyvavo nuotoliniame renginyje ,,ŠIUOLAIKINIS INTERNETINIS FOLKLORAS: MEMAI“. Memai – tai vienas iš šiuolaikinio folkloro žanrų, didelė kasdienybės kultūros dalis. Pradžioje mokiniai susipažino su šiuolaikinio ir tradicinio folkloro žanrais, jų funkcijomis, kaita. Po to, pasiskirstę grupelėmis, kūrė savo memus, atspindinčius šiuolaikinio gyvenimo aktualijas – mokyklą, laisvalaikį, pomėgius.