Akcija „Atmintis gyva, nes liūdija”

2020-01-13

Sausio 13-osios rytą, kaip ir kasmet, mokyklos languose žibėjo žvakelės, skirtos 1991 metų sausio įvykiams atminti. Taip mūsų mokykla įsijungė į akciją ,,Atmintis gyva, nes liudija“ ir Laisvės gynėjų dienos minėjimą. Šis simbolinis gestas rodo, kad tuos, kurie žuvo už Tėvynės laisvę, prisimena visi – maži ir dideli. Įpusėjus pamokai visi susirinkome mokyklos aktų salėje, kur mokyklos direktorius Gintaras Skorupskis priminė istorinius faktus, kodėl ir kaip vyko 1991 metų sausio 13-osios įvykiai. Vėliau Pakruojo KC Rozalimo skyriaus vadovas Žygimantas Macevičius priminė žuvusiųjų pavardes prašydamas juos pagerbti tylos minute. Po to visi žiūrėjome A. Tamutytės dokumentinį filmą ,,1991 sausio 13-ąją prisimenant…“.

Tai buvo graži pilietiškumo pamoka, leidžianti susipažinti ir prisiminti skaudžius mūsų tautos istorinius faktus. Tikimės, kad mokinių širdelėse ilgam liks prisiminimas apie tai, kaip galima ir reikia mylėti savo Tėvynę, kad dėl jos galima paaukoti brangiausią turtą – gyvybę.