Ekskursija į Gubernijos daryklą, dviračių muziejų, Naisius

2018-04-06

Pavasario atostogas pirmos ir šeštos klasės mokiniai leido turiningai. Balandžio 6 d. jie išvyko į Šiaulius. Pirmiausia mokiniai apsilankė Naisiuose, kur buvo maloniai priimti kultūros centre. Čia kultūros centro darbuotojas geranoriškai papasakojo apie Naisius ir juose vykstančius renginius, veiklas. Mokiniai, kurie teisingai atsakė į pateiktus klausimus, buvo dosniai apdovanoti knygomis, ženkliukais. Nors lauke siautė nedraugiškas vėjas, buvo smagu išbandyti besisukančių karuselę, pasivaikščioti po parko teritoriją. Mokiniai apžiūrėjo galybę inkilų, nustebo sužinoję, kad inkiliukų būna net boružėlėms. Susipažino su Baltų dievybėmis.

Vėliau mokiniai nuvyko į seniausią Lietuvoje veikiančią pramonės įmonę – Gubernijos daryklą Šiauliuose. Čia pasivaikščiojo po pastatus įtrauktus į Lietuvos kultūros paveldą, sužinojo, kaip gimsta gira. Savo akimis matė procesą, kaip išpučiamas plastikinis butelis, kaip išpilstoma gira, užsukamas kamštelis, užklijuojama etiketė, buteliai supakuojami ir paruošiami prekybai. Galiausiai mokiniai nukeliavo į legendinius Gubernijos rūsius, kur sužinojo, kaip senovėje didžiuliais ledo luitais buvo šaldomos šių rūsių patalpos. Pasivaikščiojo po klaidžius, vėsius rūsius, o viename iš jų laukė vaišės. Išragavę įvairiausių giros rūšių, mokiniai išsirinko sau labiausiai patikusią.

Dar mokiniai pabuvojo dviračių muziejuje, kur susipažino su dviračių atsiradimo istorija ir raida. Įdomu savomis akimis pamatyti medinį, metalinį, juvelyrinį, net ateities dviratį – velomobilį. Mokiniai išmėgino jėgas mindami skirtingo amžiaus dviračiais.

Toliau mokiniai pramogavo žaisdami boulingą.