Ekskursija į Ventės ragą

2018-04-19

Balandžio 19 d. pradinių klasių mokiniai (1,3 ir 4 kl.) keliavo į ornitologinę stotį Ventės rage. Vyko edukacinė pamoka apie paukščių žiedavimą (mokykla dalyvauja projekte „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra (mokyklų dalyvavimas edukacinių programų veikloje), organizuojamame ŠMM). Mokiniai pirmiausia išklausė pamoką apie paukščius, jų žiedavimą, žiedavimo atsiradimo istoriją. Pamatė įvairius žiedus, skirtus paukštelių žiedavimui. Buvo pademonstruota, kaip tinklais pagaunami paukšteliai. Mokiniai, teisingai atsakiusieji į pamokėlę vedusios mokytojos klausimus, turėjo galimybę sužieduotą paukštelį paleisti į laisvę. Didelį įspūdį paliko kopimas suktais laiptais į seniausią Lietuvoje švyturį. Kokio dydžio jūrinis erelis, žuvėdros, kaip atrodo lakštingala ir kiti Lietuvoje gyvenantys ar tik žiemojantys paukščiai, kieno plunksnos šilčiausios sužinojome muziejuje.