Rugsėjo 23-oji Lietuvos žydų genocido aukų diena

2017-09-23

Kasmet mūsų mokykla mini Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Ši diena svarbi mums, rozalimiečiams, nes žydai iki karo sudarė nemažą mūsų miestelio gyventojų dalį. Tačiau jie, kaip ir kiti Lietuvos žydai, tapo holokausto aukomis.

Norėdami prisiminti per holokaustą sunaikintą gausią Rozalimo žydų bendruomenę, mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai prisiminė miestelio žydų bendruomenės atstovus, jų profesijas, kultūrą ir tradicijas. Tikybos mokytoja N. Sinkevičienė kalbėjo apie šią tautą kaip Biblijos kūrėją.

Rozalimo žydų vardus užrašę ant akmenėlių (tai pagarbos mirusiajam ženklas), garsiai juos ištarėme prie sinagogos – žymiausio čia gyvenusių žydų palikimo.

Minėdami miestelio jubiliejų neturėtumėm pamiršti, kad žydai, buvę mūsų senelių ir prosenelių kaimynai, labai prisidėjo prie mūsų miestelio gerbūvio kūrimo.

Istorijos mokytoja G. Ilgarūbytė