Išvyka į Ilzenbergo dvarą

2016-10-01

Rozalimo pagrindinės mokyklos mokytojų grupė lankėsi Ilzenbergo dvare veikiančiame biodinaminiame ūkyje, esančiame Rokiškio rajone. Tai vienintelis Baltijos šalyse dvaras, įsikūręs ir veikiantis pagal biodinaminius principus. Čia rūpinamasi augalų ir gyvūnų gerove, nenaudojamos jokios cheminės trąšos ar kiti dirbtiniai priedai auginant bei gaminant produktus. Čia viskas gimsta, auga natūraliai. Rauginta duona kepama malkų krosnyje, sūriai rūkomi akmeninėje rūkykloje, kur gardžiai kvepia tikru medžio dūmu. Pasivaikščiojome anglišku stiliumi sukurtame parke, į legendomis apipintą Meilės salą Ilgio ežere nuėjome grakščios formos tiltu. Ragavome patiekalų, paruoštų tik iš biodinaminių produktų.

Grįždami namo aplankėme Biržuose esantį Astravo dvarą, į kurį nuėjome ilgiausiu Lietuvoje mediniu tiltu per Širvėnos ežerą. Iš Kirkilų apžvalgos bokšto grožėjomės karstiniais ežerėliais, vaizdingomis apylinkėmis. Smalsumo vedami lindome į Karvės olą.

Kelionė visiems paliko gerus įspūdžius.

2016_dvar_1 2016_dvar_2 2016_dvar_3
2016_dvar_4 2016_dvar_5 2016_dvar_6