Vasario 16-osios minėjimas

2016-02-12

Vasario 12-ąją mokykloje vyko minėjimas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo 98-osioms metinėms.

Šventė prasidėjo visų bendrai atliekama V. Kudirkos „Tautiška giesme”. Renginio vedėjos – 8 klasės mokinės Evelina Vitkutė ir Gintautė Diringytė bei mokytoja Rasa Šaltmerienė – pakvietė trumpai prisiminti istoriją. Ištrauka iš Gedimino laiško, rašyto 1323 metais, atkreiptas dėmesys, kad jau tada Lietuvos valdovas galvojo apie Tėvynės ateitį, todėl skyrė jį visiems: ,,tiek čia esantiems bei nesantiems, tiek būsimoms kartoms“. Priminta, kaip ir kada buvo pasirašytas Nepriklausomybės aktas, pagerbti žymiausi lietuviai, kūrę ir puoselėję nepriklausomybę. Renginyje skambėjo Just. Marcinkevičiaus, J. Vaičiūnaitės, B. Brazdžionio žodžiai apie meilę, pagarbą Tėvynei ir jos žmonėms. Visus suartino pasiūlymas kartu padainuoti mėgstamų dainininkų E. Masytės, M. Mikutavičiaus, V. Kernagio atliekamų dainų.

Visų klasių mokiniai irgi prisidėjo prie renginio – kiekvienos klasės atstovai išsakė savo ir draugų mintis apie tai, ką jiems reiškia Vasario 16-oji. Buvo smagu klausytis 5-8 klasių mokinių, kurie padainavo smagių dainelių, įvairiais instrumentais atliko keletą kūrinių bei pašoko tautinį šokį „Liepa”. Mokinius paruošė mokytojos J. Skorupskienė ir B. Šaltmerienė.

2016_16_1 2016_16_1 2016_16_1