Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventė mokykloje

2022-03-10

Kovo 10 – oji mūsų mokyklos mokiniams buvo kitokia nei įprasta. Tą dieną vyko renginiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Jau anksčiau mokyklos langai pasipuošė trispalviais paukštukais, kurie skrenda į laisvę… O kovo 10 d. pirmoji pamoka buvo skirta palaikyti Ukrainos kovotojus už laisvę – mokiniai kalbėjosi apie pasiaukojamą kaimynų ryžtą neatiduoti Tėvynės agresoriams, žiūrėjo dokumentinius filmus apie partizanus – savo šalies kovotojus, gamino trispalves ir Ukrainos vėliavėles. Po to pradinukai ėjo į sporto salę, o 6-10 klasių mokinių laukė protmūšis, kurį organizavo ir vedė Pakruojo kultūros centro Rozalimo skyriaus vadovas Žygimantas Macevičius. Tai ne pirmas jo organizuotas protmūšis, todėl žinojom, kad bus ir linksma (kai reikėjo įspėti animacinių filmų ar serialų muziką), ir reikės parodyti žinias iš Lietuvos istorijos (tą turėjo padaryti komandų kapitonai), ir pasitelkti logiką ar tiesiog atspėti, jei nežinai… Vėliau vyresnieji dalyvavo orientaciniame pasivaikščiojime ,,Istorinis Rozalimas“. Komandoms buvo pateikta 13 užuominų, pagal kurias jos turėjo atrasti istorinį Rozalimo objektą, o nuėjus prie jo teko atsakyti į klausimus. Per beveik 2 valandų pasivaikščiojimą, nuėjus beveik 9 tūkstančius žingsnių, daugeliui mokinių susidėliojo istorinis Rozalimo žemėlapis, kurį pravartu žinoti ir mažam, ir dideliam rozalimiečiui. Na, o dieną užbaigėme šventine eisena prie Angelo skulptūros, kur sugiedojom himną, istorijos mokytoja papasakojo apie nepriklausomybės ir laisvės svarbą šaliai, žmogui.