Laisvės gynėjų diena

2022-01-13

Sausio 13-ąją mūsų mokykloje liepsnojo ne tik gyvybės, šviesos, vilties ir vienybės simbolis žvakutė, bet ir simbolinis atminimo laužas mokyklos kieme. Taip mokyklos bendruomenė, kaip ir kasmet, įsijungė į akciją ,,Atmintis gyva, nes liudija“. 8 val. languose uždegę žvakutes mokiniai ir mokytojai prisiminė 1991 m. sausio įvykius, pagerbė žuvusiųjų atminimą. Po to aktų salėje tęsėme minėjimą – Eimantė ir Minvydas priminė, kuo mums svarbi Sausio 13 – oji, kaip to laiko įvykius aprašė poetas Just. Marcinkevičius. Renginyje skambėjo ketvirtokų atliekama daina, Tinos, Urtės, Klaros ir Nidos kanklėmis atliekama melodija, o Rozalimo kultūros centro darbuotojų parengta paroda ir trumpas dokumentinis filmas apie to meto įvykius ne vieną pašiurpino savo nenuglaistyta tiesa. Po to pradinių klasių mokiniai kieme ,,pasodino“ neužmirštuolių darželį, kaip pagarbą žuvusiesiems už Lietuvos laisvę.

Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie Laisvės gynėjų dienos minėjimo.