Akcija „Baltasis badas”

2021-11-23

Jau ne pirmi metai mūsų mokyklos mokiniai dalyvauja įvairiuose projektuose, skirtuose saugoti, tausoti, pažinti gamtą. Štai ir šiemet dalyvaujame Pakruojo rajono savivaldybės aplinkosauginiame projekte „Aplinka – žmogaus ir gamtos kūrinys“. Pasinaudodami šiam projektui skirtomis lėšomis mažuosius paukštelius aprūpinome lesalais. Nuo šiandien (lapkričio 23 d.) mūsų mokykloje prasideda akcija ,,Baltasis badas“ . Kviečiame mokinius aktyviai įsijungti į šią akciją ir nepamiršti mažųjų giesmininkų – lesinkime juos, nes pasnigus paukšteliai patys negali susirasti maisto. Renkantis lesalą Lietuvoje žiemojantiems paukščiams pirmiausia kviečiame atkreipti dėmesį į maistą, teikiantį daugiausia energijos. Maistas paukščiams turi suteikti daug riebalų bei baltymų. Riebalai, užpilti grūdais (pavyzdžiui, riebalų rutuliukai), yra delikatesas daugeliui paukščių rūšių. Tad rūpinkimės paukšteliais ir jie mums neliks skolingi. Galėsime ne tik jais pasigrožėti, pamatyti iš arčiau, bet ir vėliau džiaugtis jų giesmėmis.

Projekto vadovės Jurgita Dumbrienė, Audra Kisežauskė