Tapkime detektyvais

2017-12–

Spalio – lapkričio mėn. Radviliškio raj. savivaldybė pakvietė Pakruojo raj. mokyklas prisijungti prie Neformaliojo vaikų švietimo finansuojamo projekto ,,Būk detektyvas“. Šį projektą sugalvojo LRT laidos ,,Istorijos detektyvai“ kūrėjas ir vedėjas Virginijus Savukynas. Jo tikslas – rinkti informaciją apie savo krašto žymias vietas bei žmones ir patrauklia forma ją platinti. Mokiniams reikėjo susigalvoti temą, sukurti maršrutą iš kelių stotelių bei sugalvoti iššūkį (mįslę). Mūsų mokyklos dešimtokė Gabrielė Zenevičiūtė rinko medžiagą apie mūsų kraštietį skulptorių Joną Danauską.

Gruodžio pradžioje rajono moksleiviai savo darbus pristatė švietimo centre. Ten pamatėme daug įdomių darbų: apie rajono dvarus, Žeimelio apylinkes, Linkuvos miestelio istoriją, net ir apie Rozalimo miško parką. Visi dalyviai ir jų mokytojai buvo apdovanoti padėkomis bei dovanėlėmis. Gabrielės ir kitų rajono bei šalies mokinių darbo rezultatus galite rasti internetiniame puslapyje www.bukdetektyvas.lt. Kviečiame prisijungti ir dalyvauti, nes, pasak Gabrielės, tai visai nesunku ir labai įdomu. Būkime detektyvais ir ieškokime, atraskime nežinomus ar pamirštus savo krašto kampelius bei parodykime jų grožį visiems.

Mokytoja R. Šaltmerienė