Pažintinė ekskursija Plateliuose

2015-05-30

Vasaros atostogoms prasidėjus, Rozalimo vidurinės mokyklos pedagogai keliavo po Žemaitiją. Aplankėme žemaičių meką – Platelius.

Pažintinė kelionė prasidėjo Kuršėnuose, buvusiame dvare. Apžiūrėjome Etninės Kultūros ir tradicinių amatų Šiaulių krašto tautodailininkų darbų ir etnografines ekspozicijas, kuriose pateikiama apie 3000 eksponatų, tarp jų 200 senų puodynių. Pabandėme patys nusižiesti puodynę, galėjome įsigyti puodžių karaliaus Vytauto Valiušio įvairių molio dirbinių.

Paskui pasukome Plungės link. Kitas sustojimas buvo Babrungo gyvenvietė, kur aplankėme konkurso „Gražiausia sodyba” 2013m. nugalėtojų Jurgitos ir Gintaro Jokubauskų sodybą.

Plateliai- nenusakomo grožio kraštovaizdžio kraštas . Ekskursijos po Platelius metu susipažinome su dvaro parku, miesteliu, muziejumi, pabuvojome apžvalgos aikštelėje prie Platelių ežero. Labai patiko pasiplaukiojimas Platelių ežeru. Lydimi puikios, pakilios nuotaikos gėrėjomės nuostabia gamta, skaidriu ežero vandeniu.

Aplankėme Plokštinės militarizmo muziejų, įrengtą buvusiame Sovietų Sąjungos balistinių raketų bazėje po žeme. Patekome į 27 m. gylyje raketų paleidimo šachtą ,aplankėme muziejų.

Ekskursija tęsėsi Bukantėje, Žemaitės sodyboje-memorialiniame muziejuje. Po ekskursijos dalyvavome edukacinėje programoje „Senieji žemaičių valgiai”, valgėme kastinį su bulve, silkę su grietine, spirginę , sūrį su medum, uogienę, gėrėme girą…..

Ekskursija patiko. Nutarėme dar ne kartą apsilankyti Žemaitijoje, labiau pažinti vietoves, gamtą, pažinti žmones ir jų kultūrą.

Mokyklos bibliotekos vedėja V. Abromavičienė

2015_zem_01 2015_zem_02 2015_zem_03