Išvyka

2014-07-10

Vasaros atostogoms baigiantis, Rozalimo vidurinės mokyklos mokytojai , pasikvietę ilgametį rajono apželdintoją Stasį Gylį, aplankė keletą gražiai tvarkomų Pakruojo rajono sodybų.

Ekskursiją pradėjome nuo Petrašiūnų dolomitinės skaldos gamyklos teritorijos apžiūros. Tvarkinga, skoningai tvarkoma teritorija paliko malonų įspūdį. Linkuvoje pasivaikščiojome po Jaškulių sodybą. Šeimininkai labai puoselėja savo sodybos teritoriją- tvarkingi takeliai, daug gėlynų, medelių. Skulptūrų.

Patiko natūralia gamta dvelkianti Navickų sodyba. Šeimininkė nuoširdžiai papasakojo apie savo sodybos įkūrimo pradžią, puoselėjamą didelę teritoriją, gausiai lelijomis žydintį tvenkinį.

Žeimelyje aplankėme Valantinų sodybą-labai didelė, tvarkinga, daug investicijų reikalaujanti teritorija. Nuoširdi sodybos šeimininkė išsamiai pasakojo apie prižiūrimą teritoriją, pavaišino kava.

O Ališauskų sodyba sužavėjo akmenų gausa. Sodyboje jų daugybė – šeimininkas į savo sodybą tempė, vilko juos net labai didelius. Šeimininko sesuo pavedžiojo po ąžuolų alėją, o beržų skverelyje, susėdę ant ąžuolinių suolų, pasiklausėme jos pačios sukurtų eilėraščių, pasakojimų apie sodybos plėtimo užmačias.

Kelionė visiems labai patiko. Pamatėme gražių sodybų, pasikalbėjome su nuoširdžiais šeimininkais, gal kai kurias idėjas prisitaikysime ir savo namuose.

Rozalimo vid.m-klos bibliotekos vedėja Vilija Abromavičienė

2014_isvyka_1 2014_isvyka_2 2014_isvyka_3