Lego robotukų varžybos

2014-03-14-22

Kovo 14 dieną mokykloje vyko rajoninės Lego robotukų FLL varžybos. Lego robotukų varžybos pagal FLL taisykles rajone surengtos antrą kartą. Praėjusiais metais jos taip pat vyko mūsų mokykloje. Šiemet varžybose dalyvavo dvigubai daugiau – net 9 komandos. Po dvi komandas iš Žeimelio gimnazijos, „Žemynos” pagrindinės mokyklos ir Rozalimo vidurinės mokyklos, po vieną komandą iš Balsių pagrindinės mokyklos, Pakruojo jaunimo centro ir Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos. Šios varžybos – tai savotiška generalinė repeticija prieš respublikines finalines FLL varžybas „Robotiada 2014”. Geriausiai varžybose sekėsi Pakruojo jaunimo centro komandai, jauniesiems mūsų „Robokopams”, ir žeimeliečių komandai „Petras ir kt.”. Visi nugalėtojai apdovanoti mūsų rėmėjų – Pakruojo Rotary klubo – įsteigtais prizais, o kiekvienas dalyvis gavo dalyvio pažymėjimą.

Kovo 22d. grupė Balsių, Žeimelio, Rozalimo, Pakruojo „Žemynos” bei Pakruojo atviro jaunimo centro robotikos entuziastų dalyvavo Vilniuje Robotikos akademijos organizuotose varžybose ROBOTIADA 2014 (FLL finalas). FIRST LEGO League – pasaulinis LEGO robotikos konkursas, tam mokiniai ruošėsi beveik pusę metų – kiekvienais metais skiriama vis nauja tema, susijusi su pasaulio technologijų aktualijomis. Varžybos susideda iš trijų pagrindinių dalių, tai:

– robotų turnyras, kuriame vaikų sukonstruoti unikalūs robotai specialiame užduočių lauke atlieka užduotis,

– projektų konkursas, kuriame vaikai tyrinėja su metų tema susijusias problemas, joms siūlo sprendimus, kuriuos vėliau pristato,

– vertybių išbandymas – vaikai demonstruoja kūrybiškumą, komandinį darbą, savarankiškumą, pagarbą kitiems, draugišką konkurenciją.

Nepaisant stropaus pasiruošimo, varžybose visada susiduriama su netikėtomis kliūtimis, daug lemia sėkmė. Šį kartą net 4 komandos iš mūsų rajono ( Rozalimo” Robokopai”, Balsių ‚Optimistai”, Pakruojo „Žemiečiai” bei „Centriukas” ) pateko tarp šešiolikos geriausių- turint galvoje, kad varžėsi 48 komandos, tai tikrai nemenkas pasiekimas. Rozalimo mokinukai „Robokopai” buvo pastebėti kaip geriausi konstruktoriai, o kita komanda „Spindulėliai” parsivežė „Linksmiausios” komandos nominaciją. Idėja iš „Lego” kaladėlių sukonstruoti judantį robotą bei užprogramuoti jo judesius suvienija du mėgstamiausius šiuolaikinių vaikų pomėgius: norą kurti ir dirbti kompiuteriu bei per praktiką pažinti fizikos, matematikos, mechanikos ir kitokius gamtos mokslus, atrasti būdus, kaip praktiškai juos pritaikyti. Šios galimybės tikriausiai neturėtume, jei ne Pakruojo Rotary klubas, padovanojęs mokykloms robotų detalių rinkinius bei nuolat morališkai bei finansiškai palaikantis šią iniciatyvą. Ačiū jiems už tai!

2014_fll_1 2014_fll_2
2014_fll_3 2014_fll_4