Išvyka į Šiaulių karinę aviacijos bazę

2013-12-10

Nepabūgę paspaudusio šaltuko gruodžio 10 d. 6 klasės mokiniai lankėsi Šiaulių karinėje aviacijos bazėje. Ten pasitiko jos šeimininkai, kurie papasakojo apie bazės įkūrimą, karininko profesiją. Mokiniai sužinojo, kodėl vieni lėktuvai vadinami biplanais, o kiti monoplanais. Vėliau susitiko su Belgijos kariais, kurie tuo metu saugojo mūsų oro erdvę. Juos sausio 3 d. pakeitė karių komanda iš Amerikos. Belgai mūsų šalyje lankėsi jau trečią kartą. Prie administracinio pastato kiekviena komanda prieš išvykdama palieka atminimo lentelę, kurioje užrašytas atstumas nuo Šiaulių aviacijos bazės iki jų šalies, iš kurios jie atvykę. Įdomiausia ekskursijos dalis – iš arti pamatyti naikintuvą F-16, jo greitį, galimybes. Ekskursija baigėsi šalia aviacijos bazės įsikūrusiame Gaisrininkų muziejuje.

2013_baze_1 2013_baze_2 2013_baze_3