Rugsėjo 26-toji – Europos kalbų diena

2013-09-26

Šios šventės nepamiršo Rozalimo vidurinės mokyklos mokiniai, nusprendę kuo įdomiau pristatyti Europos šalis, jų kalbą ir kultūrą. Skambų Boungiorno ketvirtadienio rytui tarė pradinukai, labai kūrybingai pristatę Italiją. Spalvingos nuotraukos ne vienam sukėlė norą aplankyti Romą, Veneciją, įžymųjį pasvirėlį Pizos bokštą.

2013_kalb_1

Penktokai supažindino mus su Rumunija. Dabar daugelis atpažins ryškiaspalvę šios šalies vėliavą ir įspūdingą herbą.

2013_kalb_2

Sustoję prie geltona ir mėlyna spalva papuošto plakato radome daug įdomios informacijos apie įžymius Švedijos kultūros atstovus. Sakome tack (ačiū) žingeidiems šeštokams.

2013_kalb_3

Septintokų pateikta informacija buvo tikras džiaugsmas maisto gurmanams. Keletas Graikijos nacionalinių patiekalų receptų puikavosi jų plakate.

2013_kalb_4

Iš toli pamatėme devintokų Eifelio bokštą, kvietusį skirti šiek tiek laiko Prancūzijai. Mokiniai pateikė įdomių faktų apie šios šalies sportą.

2013_kalb_5

Olandiškai prabilo 10 klasės mokiniai, pamokę ne tik žodžių, bet ir frazių.

2013_kalb_6

Šventinę nuotaiką padėjo palaikyti mokyklos radijas, transliavęs dainas įvairiomis Europos kalbomis. Dėkojame visiems, kurie supranta, kas sena lietuvių patarlė „Moki žodį, žinai kelią” yra kaip niekad aktuali šiuolaikiniame pasaulyje.