Paminėtos Maironio 150-osios gimimo metinės

Paminėtos Maironio 150-osios metinės

2012-11-16

Penktadienį (lapkričio 16 d.) Rozalimo vid. m-kloje paminėtos Maironio 150-osios gimimo metinės. Šventė „Piešiame, deklamuojame, dainuojame Maironį” prasidėjo aktoriaus L. Noreikos skaitomomis „Trakų pilies” eilutėmis. Tuo pat metu buvo rodomos skaidrės iš poeto gyvenimo. Renginio vedėjai abiturientai T. Dapšys ir Ž. Macevičius trumpai apžvelgė klasiko gyvenimo ir kūrybos kelią. Kadangi jo kūryba išversta į daugelį užsienio kalbų, devintokai N. Lukoševičiūtė, R. Balčiūnaitė ir A. Kaušas eilėraštį „Užmigo žemė” perskaitė lietuvių, anglų ir rusų kalbomis. Klausėmės ir kitų moksleivių deklamuojamų eilėraščių. 10 kl. merginų ansamblis atliko dainą ,,Kur bėga Šešupė”. Renginio metu mokiniai domėjosi Maironio knygų paroda, kurios seniausias eksponatas- 1947m. pabėgėlių stovykloje Vokietijoje (Bavarijoje) išleisti ,,Pavasario balsai”. Renginys vyko jaukioje aplinkoje, vyravo pakili nuotaika. Pirmojo aukšto fojė eksponuojama Maironio kūrybą iliustruojanti mokinių darbų paroda.

A. Bitėnaitė, 8 kl.

2012_mairon_1 2012_mairon_2