Žemės diena

2012-03-21

Kad niekad nepavargtum , Žeme…

Rozalimo vidurinėje mokykloje kovo 21 dieną šalia Lietuvos trispalvės suplevėsavo Žemės vėliava. Duotas startas darbams , skirtiems šiai šventei pažymėti. Mokyklos fojė surengta paroda „Plastiko žmogus”. Kiekviena klasė parodai pateikė žmogaus didumo eksponatą „žmogų”, aprengtą įvairiomis plastiko medžiagomis. Mitingo metu S. Čergelytei pritariant gitara skambėjo 9b klasės mergaičių ansamblio atliekama V. Kernagio daina „Žiemą vasarą”. 12kl. mokinė D. Pakalnytė su draugėmis padainavo G. Paškevičiaus dainą „Mano kraštas”. Per mokyklos TV pertraukų metu buvo demonstruojami filmukai apie Lietuvos gamtą.

Kovo 21 dieną, per pavasario lygiadienį, vyko „Žalioji pamoka”. Jos metu vedėjai M. Sinelnikas ir P. Norkevičiūtė supažindino su pasaulinės Žemės dienos šventės atsiradimo istorija. 12 klasės mokinė Ž. Nainytė , remdamasi 11 klasės mokinių I. Arabadžytės, I. Balnionytės, T. Dapšio, T. Kuzminsko projektiniu darbu „Plastikas”, papasakojo apie plastiko, šiandien tapusio mūsų kasdieninio gyvenimo dalimi, atsiradimą, jo savybes, rūšis, panaudojimą. Mokiniai sužinojo, kad šiandien plastikas naudojamas ne tik žaislams gaminti, maisto prekėms fasuoti, bet ir aviacijoje, medicinoje, automobilių gamyboje bei kitose pramonės šakose. Plastikas su naujais išradimais vis plačiau naudojamas mūsų gyvenime. Jis lengvas, tvirtas, ilgai nesuyrantis, tačiau dėl žmonių netinkamo elgesio, tampa žmogaus, gamtos ir gyvūnijos priešu. Kasmet 100 000 paukščių, ruonių, banginių, jūros vėžlių uždūsta, nes prekybos centruose naudojami plastikiniai maišeliai, bei kito plastiko milžiniški kiekiai atsiduria upėse, jūroje, vandenyne. Miškų pakraščiai, pakelės mirga įvairių spalvų, dydžių ir formų plastiko gaminiais. Tai žmonių netinkamo elgesio padariniai. Mokiniai raginami gerbti ir tausoti mūsų gimtojo krašto gamtą, rinkti ir rūšiuoti kenksmingas atliekas, balandžio mėnesį dalyvauti akcijoje „Darom!”

Biologijos mokytoja A. Juodikienė, kaip ir praėjusiais metais, vėl pakvietė mokinius prisidėti prie mokyklos aplinkos gražinimo – dalyvauti akcijoje „Gėlės mokyklai”. Smagu, kai klasėse atsiranda mokinių, kurie pasėja ir užaugina daigelių, taip reikalingų mokyklos gėlynams.

„Žaliosios pamokos” metu dailės ir technologijų mokytoja J. Sokienė padėkojo mokiniams už aktyvų dalyvavimą rengiant parodą ,,Plastiko žmogus”, apdovanojo 7, 9a, 11 klasių mokinius už originaliausius darbus. Mokiniai dalyvavo Žemės dienai skirtame fotografijų konkurse. Prizines vietas laimėjo 9a kl. moksleivė Ieva Dumšytė, 12kl. – D. Pakalnytė , 8 kl. – N. Lukoševičiūtė .

2012_zemesdiena_1 2012_zemesdiena_2