Kaziuko mugė

2012-03–

„Sveiki gyvi! Su kvepiančiu pavasariu! Su gražia ir linksma kermošiaus švente!” -sveikino susirinkusius Kaziuko mugės dalyvius renginio vedėjai 7 klasės mokiniai Aurėja Bitėnaitė ir Martynas Muleronka. Ši šventė , tai pavasario virsmo šventė – džiaugsminga, linksma, žadanti žiemos vargų pabaigą ir pavasario džiaugsmų pradžią. Šiai šventei mokinukai ruošėsi iš anksto. Piešė, lipdė, klijavo, dažė, rišo, drožinėjo, šlifavo, siuvo, kepė, kad atėjus kermošiaus šventei turėtų ką į mugę atnešti. Žinoma , neapsiėjo ir be suaugusiųjų pagalbos. Daug teko padirbėti ne tik mokytojoms, bet ir tėveliams, močiutėms, seneliams. Smagu, kad ir pačioje šventėje kai kurie mokinukų seneliai dalyvavo su savo dirbiniais. Tai A. ir S. Balnionių, J. ir P. Razgaičių šeimos iš Plaučiškių. Mugėje mirgėjo gausybė prekių : pintų krepšelių, puošnių verbų ,margučių, įvairų gėlyčių, inkilų, raštuotų riešinių, pirštinių, šalikėlių, šiltų kojinių, lentelių, kočėlų, mentelių, įvairių papuošalų ir kitokių grožybių. Netrūko ir saldžių pyragėlių, duonutės, medaus, galėjai pirkti lašinių, sūrio , obuolių bei kitų gėrybių. Šventinę nuotaiką palaikė Rozalimo kultūros namų vaikų kapela ,”Vyturiukai” vadovaujami Jono Zinkevičiaus, nuotaikingas melodijas su skrabalais grojo mokytojas Egidijus Impolis, šoko 7-8 klasių šokėjos. Prekyba ne visiems vienodai sekasi. Priklauso nuo liežuvio miklumo, nuo gebėjimo girti prekę, išradingumo, mandagumo. To vieni iš kitų mokosi mūsų mokyklos mokiniai kasmet organizuodami tradicinę Kaziuko mugę.

2012_kaziuk_1 2012_kaziuk_2 2012_kaziuk_3
2012_kaziuk_4 2012_kaziuk_5 2012_kaziuk_6