Paminklas Stefai Bucevičiūtei

2006-10-05

Tarptautinės Mokytojo dienos proga parke prie mokyklos iškilmingai atidengtas paminklas ilgametei Rozalimo vidurinės mokyklos biologijos mokytojai Stefai Bucevičiūtei.

Stefa Bucevičiūtė Rozalimo mokykloje biologijos mokytoja dirbo 1952-1983 m. Visas jos gyvenimas atiduotas mokyklai, mokiniams. Pagal mokytojos projektą sutvarkyta ir jos išpuoselėta mokyklos aplinka ir dabar yra viena iš gražiausių Pakruojo rajone. Mokytoja apdovanota tuometinės Visasąjunginės žemės ūkio parodos III-ojo laipsnio medaliu už išvestas pupelių veisles. Nepaisant didelių pasiekimų, S. Bucevičiūtė buvo labai kukli, dirbo ne dėl garbės.

2006_paminkl_3 2006_paminkl_1
2006_paminkl_2

Paminklinę skulptūrą S. Bucevičiūtei sukūrė mokytojas tautodailininkas Egidijus Impolis, padedamas mokinių. Ši skulptūra — tai tik menkutis atlygis mokytojai S. Bucevičiūtei už jos nuožirdų triūsą, begalinę meilę gamtai ir žmogui.