Ekskursija į Pasvalį

2018-06-01

Birželio 1d. pirmų-šeštų klasių mokiniai keliavo į Pasvalį. Pasvalio krašto muziejuje vyko edukacinė pamoka „Gipsas“. Atvykę į pamoką, pasijutome, tarsi virtuvėje, nes stalai buvo nukrauti indais – stiklinėlėm, puodeliais, šaukšteliais, specialiom formelėm, o mes buvome paprašyti apsirengti netepliais, neperšlampamais drabužiais, kad galėtume saugiai, nesibaimindami dirbti su gipsu – pasigaminti senovinę sagę. Pamokyti pasiruošėme gipso masę, supylėme, kad sustingtų, o tuomet mums vaizdžiai pasakojo, kur gipso randama, kam jis naudojamas. Galėjome apžiūrėti, apčiupinėti įvairius gipsinius dirbinius. Sustengus mūsų gipsinėms sagėms, kiekvienas ją savitai dažėme ir puošėme. Visi galėjo pasirinkti ar gipsinis dirbinys taps magnetuku ant šaldytuvo, ar pakabuku. Vėliau gipsines sages muziejaus darbuotojos gražiai supakavo.

Po edukacinės pamokos apkeliavome Pasvalio lankytinas vietas. Apžiūrėjome „Žaliąjį šaltinį“, kuris labai gilus ir gan „kvapnus“. Aplankėme „Girnų muziejų“, kur radome laumės lovą su akmeniu, velnio pėdą, zodiako ženklų akmenis bei daug girnų, riedulių. Pasivaikščiojome po smegduobių parką, kuriame pamatėme, kaip atrodo šlapiosios ir sausosios smegduobės, o taip pat buvo galima pralįsti pro norų vartus, pasėdėti ant meilės suoliuko. Galiausiai Pasvalio krašto muziejuje, apžiūrėjome nuotraukose užfiksuotas smegduobes, buvusias ir esamas Pasvalio krašte, gipso gręžinius. Susipažinome su muziejaus ekspozicijomis. Muziejuje mokiniams patiko malti girnomis, nusifotografuoti senoviniu fotoaparatu, pamėginti nusiauti batą senoviniu prietaisu…

Ekskursijos laikas prabėgo greitai ir turiningai. Be to, grįžome su dovanomis. Smagu!