Projektas „Saugokime Žemę”

2017-05-19-26

Mokykloje kasmet vykdomi gamtosauginiai projektai, skirti Žemės dienai. Šiais metais projektui ,,Saugokime Žemę“ gavus finansavimą iš Pakruojo rajono savivaldybės buvo suplanuota dalyvauti akcijoje ,,Darom“, gražinti mokyklos teritoriją savo augintomis gėlėmis, dalyvauti rajoniniame pasaulinei aplinkos apsaugos dienai paminėti skirtame renginyje, susitikti su savanoriu, ornitologų draugijos nariu gerb. B. Jarecku, ekskursija į Pašilių stumbryną.

Gegužės 19 dieną Rozalimo pagrindinėje mokykloje svečiavosi savanoris, ornitologų draugijos narys gerb. B. Jareckas. Jis supažindino mokinius su paukščių žiedavimo reikšme, parodė žiedavimui naudojamus žiedus, su ornitologo pagalba mokiniai patys pabandė sužieduoti varnėnų jauniklius, esančius mokyklos sode. Mokiniai dėkingi ornitologui už suteiktas teorines ir praktines žinias.

Gegužės 26 dieną geriausiai besimokantys Rozalimo pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su mokytojomis A. Juodikiene ir J. Dumbriene vyko į Pašilių stumbryną. Mokiniai susipažino su Pašilių stumbryno atsiradimo istorija, iš arti stebėjo stumbrus, maitino juos. Ekskursijos vadovas suteikė daug įdomių žinių apie europinių stumbrų gyvenimą.