Baublys

2016-10-25

Nuo pavasario mokyklos teritoriją puošia įdomus meno kūrinys – baublys. Medžio istorija siekia 19 a.. Ąžuolas augo Birjagalos miške ir po 1863 m. sukilimo į jį buvo įkeltas Rūpintojėlis. Praūžus audrai medis nuvirto. Taip jis atsirado mokyklos kieme ir išgulėjo apie 12 metų. Vykstant amatų dienai mokykloje ąžuolą pastebėjo atvykę tautodailininkai. Pranas Miežis iš Dvariškių kaimo pasiūlė mokytojui Egidijui Impoliui sukurti baublį. Nors anksčiau profesorius Vytautas Šernas norėjo, kad ąžuolas būtų išsaugotas kaip sukilimo liudininkas ir iš jo padarytas paminklas sukilimo dalyviams. Prieš atsirandant baubliui buvo daug svarstymų, pasiūlymų. Ieškojimai mokytojui Egidijui truko visus metus. Nors baublys jau ir puošia mokyklos kiemą, tačiau mokytojui norisi jį tobulinti ir sienas paversti meno kūriniu. Bręsta idėjos kurti bareljefą ir susieti su istorija. Aplink baublį kuriasi lauko klasė.